Astara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mercatura - Cech nejen obchodníků

Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Wed May 21, 2014 7:17 pm

Zdravím hráči. Já sám jsem zde jen jako hráč a také pevně doufám budu. :)Mnozí z vás mě nejspíše znají a proto pochybuji že by vás překvapilo o tom že chci založit tento cech či frakci. Vzhledem k tomu že se na serveru bude ještě pracovat tak se i zde bude časem doplňovat info. To co sem nyní postnu je historie a nástin toho o co půjde. Děkuji za podporu a pochopení. Případné dotazy prosím spíše do PMky ať se to tu nezměníve flame. Smile

_______________________________________________________________________________

Historie:
Obchod. Slovo obchod dost často znamená bohatství a moc. Obchodníci bývají i občas bohatší než samotná šlechta či králové. Kde je obchod, tam proudí peníze, kde je obchod tam je život. Ovšem obchod je vrtkavý. Malé a slabší pohlcuje a vyvrhává. Občas stačí jedna chyba a sežvýká tě aniž by jsi mrkl a skončíš na ulici bez jediného měďáku.

To si uvědomili tři bohatí obchodníci Fakír, Turola a Ramiror kteří už nebyli nejmladší a věděli že s budoucími léty nepřichází jen zkušenosti a moudrost. Ale i senilita, pomalé reakce a zapomnění. Založili tedy vlastní spolek do kterého každý vložil nemalé finance. A tak vznikla Faktura. Faktura je oficiálně čistě obchodní spolek. Ovšem on svoje věci nezískává na základě toho že je koupí od někoho jiného a prodá někde jinde. Ne. Faktura je postavená na myšlence všeho. Obchodníci začínali na severu Teruelského císařství. Každý v jednom z menších měst. Fakír nakoupil za část svých financí nedaleké pole. Turola zase les a Ramiror důl. Začali se kromě normálního obchodu věnovat i obchodu kde oni sami produkovali suroviny. Na to brzo přirostly kovárny, mlýny, další pole, výrobny vozů atd… Faktura rostla a s ní rostla i moc.

Zakladatelé si brzo uvědomili že ač jsou to důmyslní lidé tak to jednoduše nezvládnou. Proto stvořili celkem jasně danou hierarchii a umožnili tak velice rychlý růst cechu. Dávali možnost povýšit lidem kteří patřili do  jejich organizace a umožňovali nabírat další obchodníky. Ovšem pořád dle jasných kritérií.

Čas plynul a Zakladatelé byli starší a starší. A nikdo nežije věčně. Zemřeli a Faktura se stala „samostatnou“ přesně tak jak jí připravili tito tři lidé.

Nad samotnou frakcí měl dozor Faktuřan. Něco jako ředitel, kterého volila velká rada. Pod ním hned následovala malá a velká rada. Malá rada byli spíše rádcové Faktuřana, i oficiální název pozice je rádce. Je v ní jen pár lidí, přesný počet se nikdy neví, jelikož se neustále upravuje dle závažnosti situace a velikosti Faktury. Velká rada je už něco jiného. Do velké rady patří každý „velitel“ oblasti kde cech působí, oficiální titul je Obchodník a nebo Pán. Velká rada se má scházet jen pokud je to velice aktuální a nezbytné protože s tím se narušuje velká řada obchodů a poškozuje celej spolek.

Frakce fungovala poklidně okolo10ti let kdy se do pozice Faktuřana dostal chytrý obchodník který jí udržoval neustále v chodu, jen ne už tak rychle. Ovšem tehdy dost Obchodníků také usoudilo že by jim bylo lépe bez celkové Faktury a jejího přísného systému. Rozhodli se odtrhnout a využili k tomu smrt Faktuřana. Než se stihl udělat sněm velké rady a zvolit nový velitel tak prostě odešli a založili konkurenční spolek. Pro cech to byla velká rána a půl roku skoro jen stagnoval a nechával se drtit jak od oné konkurence tak od svobodných obchodníků, což bylo do té doby dosti nevídané. Odtrhávalo se stále více a více lidí kteří buďto šli vlastní cestou a nebo do jiných spolků které se rychle vytvářely. Pak se konečně dosadil nový Faktuřan který nemilosrdně vzal věci do svých rukou. Prosadil přes jak malou tak velkou radu ještě přísnější zákony a u tehdejších panovníků si vyjednal pár věcí jako službičky z minulosti. Tehdy vznikla skupina zvané Rudé čepele. Soukromá armáda Faktury která si také prostě šla vzít zpátky co jí patří. Rozhořela se soukromá ekonomicko válečná válka mezi obchodnickými cechy. Ovšem Faktura, která měla velké finanční zásoby z minulosti po deseti letech vyhrála. Následně vykoupila zpět své území a začala se věnovat opět hlavně obchodu. Ovšem dala jasné znamení světu že s ní si není radno zahrávat. Následovala tvrdá reforma vnitřních zákonů a zrodila se Faktura kterou známe dnes. Jen v mnohem menší podání.

Čas plynul a cech se začal rozrůstávat opět. I do jiných království, podporoval začínající, bral si od těch bohatých a ekonomicky prosperoval.

Faktura v poslední době se věnovala momentálně spíše jižní části císařství a severní části Alendeeru kde byly problémy s Nomády a mafií (císařství) a piráty (Alendeer).  Proto neměla čas se vojensky ani moc politicky či aktivně obchodně se angažovat jinde. Ovšem po utichnutí soukromé války v jednom městě na jihu se našla chvíle času aby se dokázalo vedení věnovat i jiným záležitostem a to si všimnuli Astary… Zašlého zapadákova kde není skoro nic. Prostě… Co si budeme nalhávat, ideální podmínky pro Fakturu. Faktuřan a malá rada se obrátili na nadějného syna jednoho Obchodníka s tím že ho povýšili do stejné pozice a poslali do onoho zapadákova.

Hodnosti v Mercatuře:

Mercatuřan - Naprostý majitel a šéf Mercatury
Rádce - Člen malé rady kteří pomáhají Mercatuřanovi ve vedení celého Spolku
Obchodník - Majitel jedné z poboček (Pro Astaru je to Ardaren).
Válečný meč - Velitel Rudých čepelí, občas se stává zástupcem Obchodníka.
Předák - Šéf, stará se o jednu ze sekcí Mercatury té pobočky(farmáři, horníci, lovci atd...).
Pracant/voják - Normální člen Mercatury starající se o své povinnosti
Specialista - Bytost která nejde nikam pořádně zařadit.


Rudé čepele:

Historie:
Když se od Mercatury oddělilo dosti Obchodníků a založili si konkurenční spolek jménem Orion tak zavládlo zděšení. Ovšem na místo Mercatuřana se dosadil trpaslík jménem Valdo Mernetur. Ten se rozhodl že rozpadu je konec a že se zpátky získá to co se ztratilo. Po pečlivém výběru si najmul dvě žoldácké skupiny. Rudé helmy a Šedé čepele.
Rudé helmy byla malá, ale velice elitní žoldácká skupina, naproti tomu Šedé čepele byla obyčejnej žoldáckej velkej oddíl. Započal rychlí, ale intenzivní výcvik a následně často brutální útoky na místa konkurenčních cechů. Hlavně Orionu, ale občas i různých skupin mafie či jiných obchodnických cechů které vznikli zeslabením vlivu Mercatury.
Válka to byla krutá, ale rychlá. Starostové přimhouřili vždycky oko protože Mercatura platila spravedlivě daně, dokonce dávala dárky a zařizovala pořádek na cestách. Následně se začala Velká rada dohadovat o propuštění obou žoldáckých skupin ovšem Valdo jasně řekl že ne a prosadil si tento názor. Domluvil se s vůdcema obou skupin a ty se spojili do jedné velké. Tak vznikli Rudé čepele. Ač jsou to stále žoldáci tak už jsou pevnou součástí Mercatury a je to jejich pravidelná armáda. Celkově jsou spíše cvičeni na boj v ulicích.
Všeobecně se má za to že existují dvě podsložky. Jedna která zajištuje stráž a obyčejný boj. Druhá kde jsou assasíni kteří odstranují vyšší nepřátelské posty. Ovšem nikdo neví jak je to ve skutečnosti.

Rudé čepele pro Astarskou pobočku:
Momentální hodnosti jsou pouze 4 vzhledem k tomu že jde o malou skupinu vojáků.
Válečný meč - Hodnost přechovaná z Šedých čepelí. Ukazuje na velitele dané jednotky. Jediný kdo má vyšší slovo nad ním je Obchodník.
Kapitán - Zástupcové válečného meče.
Seržant - Ač je hodnost zavádějící tak se nejedná ani o důstojníka, jako spíše věrného člena.
Vojin - Nováček v Rudých čepelích.

Mágové, kněží, léčitelé atd... VŠE co nespadá do doopravdy speciální kategorie a nebo není spjato s ekonomickou stránkou Mercatury patří k Rudým čepelím.

Zákony Mercatury(jak oficiální tak neoficiální):

Víra členů Mercatury může být jakákoliv až na Strážce. Ovšem vždy se oficiálně věří ve Stvořitelku.
Člen nemůže být šlechtického původu ani šlechtic sám.
Členové pokud není výjímečný stav mají nárok na dva dny dovolené týdně (určuje vedení)
Za jakýkoliv prohřešek vůči Mercatuře následuje trest určený vyšší hodností (Obchodník, Válečný meč, Předák). Vyjímečně i Specialista může určit trest.
Pokud trest přijde členovi Mercatury velice tvrdý má možnost se odvolat k vyšší hodnosti. Pouze Válečný meč se může odvolat k Malé radě. Pokud je Obchodník nařčen Velkou či Malou radou může se odvolat k Mercatuřanovi.


Naposledy upravil Ardaren dne Wed Jul 09, 2014 10:02 pm, celkově upraveno 8 krát
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Fulmar za Wed May 21, 2014 7:22 pm

Nejsem obchodník, vlastně zcela postrádám obchodnické nadání, ale ty Rudé čepele vypadají fajn. Já bych se přidal. Smile
Fulmar
Fulmar

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Mizérie za Wed May 21, 2014 7:23 pm

Tento nápad se mi velmi zamluvá a ráda bych se do něj zapojila.

Mizérie

Poèet pøíspìvkù : 10
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ari za Wed May 21, 2014 7:24 pm

Asi by som sa tiež rád zapojil.
Ari
Ari

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 21. 05. 14
Age : 24

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro DuraSky za Wed May 21, 2014 7:26 pm

Bude-li frakce spuštěna, určitě se přidám Smile
DuraSky
DuraSky

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 21. 05. 14
Age : 22

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Arenol za Wed May 21, 2014 7:27 pm

Tuto frakci bych rád viděl ve hře a chtěl bych se stát její součástí.

Arenol

Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Haldemar za Wed May 21, 2014 7:30 pm

Rád se připojím.

Haldemar

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Strike za Wed May 21, 2014 7:31 pm

Rudé čepele zní dobře, rád bych se také připojil. Smile
Strike
Strike

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Dragovir za Wed May 21, 2014 7:32 pm

Samozřejmě i já

Dragovir

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Gwyn za Wed May 21, 2014 7:37 pm

No, je Vás požehnaně. S touto frakcí nemáme problém, a bude oficiálně zakomponována do našeho světového lore. Za Ardovy asistence, samozřejmě. Guilda je ve Vašem počtu samozřejmostí. Vítejte na Astaře!  Very Happy 
Gwyn
Gwyn
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 84
Join date : 05. 03. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Wolfgar za Wed May 21, 2014 7:41 pm

Také se rád připojím do tohoto spolku Smile
Wolfgar
Wolfgar

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 21. 05. 14
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Mon May 26, 2014 6:23 pm

Jméno změněno, jen aby se vědělo. brzo se dozvíte i více o této guildě (hlavně o rudých čepelích).
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Mon May 26, 2014 10:05 pm

Takže pro všechny členy Mercatury. Dneska jsme si nalovili nějaké jídlo, alespoň kousek. Very Happy Zítra bude další akce. Měl by se k nám připojit ještě jeden dva lidi.

Jinak děkuju za RP, po několika měsících jsem si pořádněji opět zaRPil.

PS: Zítra začnu sepisovat přesnější složení, vznik atd... Rudých čepelí a bude následovat více změn v guildě (hiearchie atd...).
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Wolfgar za Tue May 27, 2014 12:25 am

Poslušně hlásím, že ke krokodýlovi přibili ještě dva vlci! Very Happy
Wolfgar
Wolfgar

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 21. 05. 14
Age : 29

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Tue May 27, 2014 1:43 pm

PRO ČLENY A TY KTEŘÍ SE JEŠTĚ NEZAPOJILI DO MERCATURY.
Členové guildy (kteří nebudou v RP nabráni až v mezilokaci či později, ale inRP jsou již OD ZAČÁTKU s Mercanturou) se znají, sice jen trochu, ale znají. Cestujeme spolu již 11 dní (včerejšek byl 11ctým). Ve skupince panuje přátelská atmosféra většinou. A z velké části si členové tykají. Vztahy mezi členama si kdyžtak vyřešte po whispu pokud se znáte nějak déle. Pokud by to mohlo být důležité asi by se to hodilo říct i mě. Přecejenom za těch x dní to chování se vypozoruje.
Důležitý bod číslo 2: Všichni jste (až na Haldemara, Wolfgara a Ingvara, ty mají speciální lore) DOBROVOLNÍCI kteří se přihlásili na cestu. Mercatura vyhlásila svým členům o téhle cestě, takže jste již museli být členové a v nejlepsim pripade i nekdo dalsi z vasi rodiny (rodiče nejspíše).
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Tue May 27, 2014 10:34 pm

Pro členy:
Všichni kdo nevědí tak se Mercatura přestěhovala od hlavního tábora přes řeku. To je náš nový tábor. Takže se přesunte prosím tam. Zítra budeme stavět most!
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Sun Jun 01, 2014 11:48 am

Historie dána do Spoileru. Přidán Spoiler s Rudýma čepelema.
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Mon Jun 02, 2014 2:16 pm

Přidány hodnosti.
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Tue Jun 03, 2014 4:13 pm

Dneska moc aktualizace není, pár zákonů pro Mercaturu a hodnosti v zkráceném podání.
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Noxaj za Tue Jun 17, 2014 11:42 am

Zdravím, pokud sis Arde nepřečetl ještě skype, (resp. pokud můj ještě máš), tak bych se chtěl stát součástí Rudých čepelí, pokud je ještě možnost.

Noxaj

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 17. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Tue Jun 17, 2014 11:47 am

Ahoj, popravdě takhle z nicku netuším kdo jsi. Dnes jsem na skypu ještě nebyl, ovšem stačí nás kontaktovat v RP.
Dneska budu na wowku/skypu okolo 16.30 a déle, ovšem vzhledem k okolnostem můžu být nečekaně dlouze afk.
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Noxaj za Tue Jun 17, 2014 12:11 pm

Můžeš si mě pamatovat z Mythie byl sem pod tvým velením desátník KT. Už si nepamatuju jméno postavy, ale můžeš mě taky znát pod jménem Aliath.
No já se myslel jestli by šlo že moje postava již je členem čepelí.

Noxaj

Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 17. 06. 14

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Ardaren za Tue Jun 17, 2014 12:53 pm

Určitě ano, však říkám. Přijď a zahlaš se že chceš být v RP. Smile To stačí. Ač se Rudé čepele změnili uvnitř pořád dost fungují dost jako žoldácká armáda. Ovšem věrní jsou Mercatuře a naopak Mercatura je kdyžtak najímá dál někomu jinému.
Ardaren
Ardaren

Poèet pøíspìvkù : 54
Join date : 21. 05. 14
Age : 28
Location : Banka

Návrat nahoru Goto down

Mercatura - Cech nejen obchodníků Empty Re: Mercatura - Cech nejen obchodníků

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru