Astara
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gnómové A.K.A Hobiti

4 posters

Goto down

chtěly by jste Hobity na Astaře ?

Gnómové A.K.A Hobiti Yigt75%Gnómové A.K.A Hobiti Yigt 75% 
[ 18 ]
Gnómové A.K.A Hobiti Yigt25%Gnómové A.K.A Hobiti Yigt 25% 
[ 6 ]
 
Celkem hlasů : 24
 
 

Gnómové A.K.A Hobiti Empty Gnómové A.K.A Hobiti

Příspěvek pro Strike Sun Jul 13, 2014 6:09 pm

Zdravíčko, měl bych návrh ohledně další hratelné rase ve světě Astary, jedná se o gnómy, samozřejmě né o tak jak je známe ze světa Warcraftu, tudíž vynálezy které by nebyly možné ani v našem světě ne, představoval bych si je spíše jako Hobity z děl J.R.R. Tolkiena, smíchání s tím co známe z Warcraftího universa, tudíž Hobiti s výšší inteligencí a vrozenýmy vlohy k magii, tudíž žádní bojovníci zato velice inteligentní bytosti nyní nějaký popis.
(Jak jsem již řekl, představuji si je jakožto Hobity z Tolkienových děl, tudíž vzhled a povaha bude takřka totožná)

Vzhled
Hobit, ach ano malé bytosti o hlavu menší než trpaslíci, ale za to sakra mrštní a bystří, proto jim někteří říkají skřítci, nějaký větší hromotluk by chudáka Hobita mohl zašlápnout. Oproti trpaslíkům jsou drobnější a vousy na jejich tvářích naleznete zřídka a když už tak jde o několik desetiletí pěstovaný knírek, ano až tak dlouho jim ty vousky rostou. Skoro každý hobit má kudrnaté a krátké vlasy, jejich chodidla jsou pokrytá hrubou srstí tudíž málokdy najdete hobita v botech a dorozumívají se velice složitou řečí kterou nazívají Gnómština (v překladu mateřština), tato řeč je velice složitá zvláště proto, že obsahuje spoustu slov které nemají do obecné řeči vůbec žádný překlad a naučit se plynule touto řečí mluvit, zvládne jen málokterý člověk. Hobiti plynule ovládají i obecnou řeč tudíž jim nedělá problém dorozumívat se s lidmy a právě k těm mají povahově nejblíže. Co se vzhledu týče nenajdete hobita který by vypadal nepřátelský každý působí velice přátelsky a důvěryhodně.

Povaha
Většina hobitů má ráda dobré jídlo a kvalitní tabák, nejlépe ten hobití. Rádi si ze všeho utahují a takřka vždy mají dobrou náladu už od malička se projevují jejich vlohy ať už to je magie, zalíbení pro vědu, nebo cestování. Ano jsou i tací hobiti kteří mají rádi dobrodružství, těch je sice výrazně méně, ale s takovýma se lidé nejčastěji setkávají. Téměř každý hobit miluje návštěvy a přátelé, vždy se snaží být s každým za dobře a nerad si dělá nepřátele rádi nosí kvalitní a světlé látky, jejich slovník obsahuje spousty odborných slov a mají tendence o sobě mluvit ve třetí osobě není to však pravidlem. Hobiti jsou prosnulý tichou chůzí, jsou schopni takřka neslyšitelně proklouznout kolem jakékoliv nástrahy. Výraznou statečnost mezi nima nehledejte, hobiti se snaží konfliktům vyhnout.

Domov
Hobiti se nacházejí na malém ostrůvku západně od Teruelského císařství který nese název "Taqer" v překladu z Gnómštiny to znamená domov. Na ostrově je mírné podnebí. Hlavní město hobitů se nazívá "Faram" v překladu údolí, avšak hobití města nevypadají jako ta lidská, žádné velké náměstí ani patrové budovy, ne spíše připomínají osady většinou jsou města na mítinách kde si hobiti stavějí malé a útulné domečky, přírodu se snaží nijak moc nenarušovat a většina domečků má svoje vlastní políčko na kterem si pěstují zeleninu, nebo tabák. Hobiti se rozdělují do takzvaných rodů které nesou název podle měst ve kterém se narodili tenhle rod používají jako druhé příjmení, například: Freddy Houba Faramský

Rody
Na ostrově se nachází pět hobitích měst:
Faram-největší město v překladu Údolí. Příjmení Faramský
Tharad-rybářské město v překladu Zátoka. Příjmení Tharadský
Sog Qered-obyčejné nijak zvláštní město v překladu Dolní kraj. Příjmení Sog Qeredský
Gogr Qered-nejmenší městečko vysoko v horách v překladu Horní kraj. Příjmení Gogr Qeredský
Fran-malé město v lese v překladu Háj. Příjmení Franský

Dějiny
Jejich původ není nijak přesně znám podle hobitích pověstí připlul rod Faram na Taqer před dávnými časy z Ghartaq (Starý domov). Hobití pověsti ho popisují jako ráj, na který přišla zkáza za jejich sobecké chování a ostrov byl navždy ztracen zůstala jen hrstka hobitů kteří se zaslíbili, že vybudují nový a lepší domov, tímto si hobiti vysvětlují svojí dobrou povahu a jak se vůbec dostaly na Taqer.
(Samozřejmě by to šlo sepsat detailněji, ale na to bych se vrhnul, jestliže by se tento návrh líbil Smile )

Vhodné povolání
Hobiti se tudíž hodí na
-Vědce
-Mága
-Světošlápka (Dobrodruzi)
-Zemědělce
Strike
Strike

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 21. 05. 14

Návrat nahoru Goto down

Gnómové A.K.A Hobiti Empty Re: Gnómové A.K.A Hobiti

Příspěvek pro Dahaka Wed Jul 16, 2014 6:48 pm

Jediné co jsem přečetl

"Gnómové A.K.A Hobiti"

už hlasuji pro "NE!"

poté jsem přečetl

"Vhodné povolání
Hobiti se tudíž hodí na
-Vědce
-Mága
-Světošlápka (Dobrodruzi)
-Zemědělce"

nechci vidět jediného dementního gnoma ty jejich animace mě dohánějí k šílenství
jako rasa jsou tak podělaní že bych je nejradši všechny pochytal upálil a práh nasypal v ironforge před trůn toho dwarfa co se pokládá za kinga ..... nejvíce mne otravuje to jejich chování "lso nějáký malí badatelíček a experimentárník" a´t hobit nebo gnom ten model bych musel násilně změnit nebo by mě hráblo kdybych to viděl I TADY
Dahaka
Dahaka

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 05. 07. 14
Location : Illidari Point

Návrat nahoru Goto down

Gnómové A.K.A Hobiti Empty Re: Gnómové A.K.A Hobiti

Příspěvek pro Caswallon Wed Jul 16, 2014 7:15 pm

Násilně tu cpát něco, co je charakteristické pro jedno jediné universum je podle mě blbost. Hobit patří Tolkienovi každým coulem. Draci, trpaslíci, elfové, skřeti a hromada jiných příšerek je univerzální, ale hobiti jsou prostě hobiti. Jednoznačně proti, především kvůli tomu názavu.

Caswallon

Poèet pøíspìvkù : 8
Join date : 24. 05. 14
Location : Ower the hills and far away...

Návrat nahoru Goto down

Gnómové A.K.A Hobiti Empty Re: Gnómové A.K.A Hobiti

Příspěvek pro Déčko Wed Jul 16, 2014 8:35 pm

Nelíbí se mi na tom to, že v chceš křížit mírumilovné peciválí půlčíky s vědátorskými gnómy. Proč? Buď bych je udělal takové nebo makové. Ne nadarmo jsou to ve světě Forgotten Realms dvě rozdílné rasy, prostě to k sobě nejde. Každopádně... malí sedláci, co doma okopávají záhony a jen náhodou se připletou pod nohy dobrodružství, ti by mi asi až tak nevadili. Ale ty funky technokratické skřítky, co mluví ve třetí osobě, tlačí ze sebe jeden kvazirozum za druhým, ty opravdu nemusím, promiň.

Déčko

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 04. 06. 14
Location : Uhelná pánev

http://darmodej.tumblr.com

Návrat nahoru Goto down

Gnómové A.K.A Hobiti Empty Re: Gnómové A.K.A Hobiti

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru